Stranieri

Primul pas greșit făcut de Mircea Lucescu! Dinamo Kiev, egal pe teren propriu

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 11 septembrie 2020

Mircea Lucescu și Dinamo Kiev au ratat șansa de a obține a doua victorie din prima ligă din Ucraina, remizând în etapa a doua cu Desna, 0-0, pe teren propriu.

După 4-1 în prima etapă, cu Olimpik Donețk, Dinamo Kiev nu a putut câștiga meciul cu Desna, echipă care venea după o victorie cu Zorya, 3-1, și care câștigase ultimele două partide cu Dinamo Kiev, chiar și recentul amical, scor 4-1.

În prima repriză, oaspeții au avut o organizare mai bună în primele 40 de minute, iar până la pauză Dinamo Kiev a trimis mingea de două ori în bară, prin De Pena și Kedziora. În repriza a doua, Dinamo Kiev a fost dezorganizată în atac și nu a putut deschide scorul, notează presa din Ucraina.

Astfel, echipa lui Mircea Lucescu are 4 puncte în primele două etape și poate pierde primul loc în clasament.

VIDEO. Mircea Lucescu: "Am inventat un mod aparte de a antrena! Asta trebuie să faci pentru performanță și rezultate!"