Stranieri

GALATASARAY - GAZIANTEP 3-1 » VIDEO+FOTO Înfrângere clară pentru echipa lui Marius Șumudică în prima etapă din Turcia

+13 Foto
Falcao FOTO: facebook.com/Galatasaray

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 12 septembrie 2020

Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a pierdut categoric pe terenul lui Galatasaray, 1-3, în prima etapă din Turcia.

Galatasaray - Gaziantep 3-1

Cu Alex Maxim integralist, Gaziantep nu a putut rezita forței echipei lui Fatih Terim și a încasat trei goluri în prima repriză. Falcao a deschis scorul în minutul 9, dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR, după un henț.

Galatasaray a făcut 2-0 în minutul 28, când Emre Kilinc a marcat din pasa lui Falcao, cu un lob peste portarul Guvenc. Falcao a stabilit scorul la pauză, în minutul 40,  după ce a marcat cu latul din mijlocul careului.

După pauză, Galatasaray nu a mai forțat, iar Gaizantep a redus din diferență prin atacantul Andre Riberio. Acesta a punctat în minutul 53, cu o superexecuție de la 16 metri. Totuși, echipa lui Șumudică nu a mai avut forța să mai marcheze, iar partida s-a încheiat cu victoria gazdelor.

Galatasaraty – Gaziantep, echipele de start

Galatasaray: Fatih – Omar, Luyindama, Marcao, Saracchi - Taylan - Feighouli, Arda Turan, Blhanda, Emre Kilinc - Falcao
Rezerve: Okan, Şener, Babel, Linnes, Donk, Ömer, Jimmy, Emin, Ali Yavuz, Diagne
Antrenor: Fatih Terim

Gaziantep: Guvenc – Ceylan, Djilobodji, Biyik, Junior Morais -  Aktaș, Sousa-  Ozer, Maxim, Vural - Andre Felipe
Rezerve: Caglar, Mustafa, Pawel, Ulaș, Tetteh, Zvonimir, Jefferson, Furkan, Muhammet, Cenk
Antrenor: Marius Șumudică

VIDEO Marius Șumudică intermediază afaceri cu fistic la Gaziantep: "M-a sunat un prieten să-i fac legătura"