FC VOLUNTARI - FCSB 2-1. Toni Petrea dă vina pe jucători după înfrângerea cu Voluntari: „Am antrenat asta degeaba”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 12 septembrie 2020

FCSB a pierdut pe terenul lui FC Voluntari, 1-2, în etapa a treia din Liga 1, iar antrenorul Toni Petrea a încercat să găsească explicații pentru primul eșec din acest sezon.

Tehnicianul roș-albaștrilor s-a declarat nemulțumit de faptul că echipa sa a luat un gol din fază fixă și de cum a decurs jocul în prima repriză.

„Nu am făcut o primă repriză așa cum ne-am dorit. Am intrat prost în joc! Poate și starea gazonului ne-a dezavantajat în atac, dar nu e o scuză! În repriza a doua am jucat mai bine și am pus presiune, dar am luat gol din fază fixă, deși am antrenat asta. Dar se pare că am antrenat degeaba. S-a făcut 2-0 și asta le-a turnat plumb în ghete jucătorilor. Am marcat și am pus presiune, dar am marcat doar un gol, deși am avut mai multe ocazii.

I-am atenționat pe jucători înainte de meci și l-am zis să fie atenți la fazele fixe, pentru că cei de la FC Voluntari sunt foarte buni. Trebuie să ne refacem pentru meciul din Europa League ”, a declarat Toni Petrea la Look Plus.

FOTO. Imagini tari de la FC Voluntari - FCSB 2-1