ASTRA - SEPSI 2-2. FOTO Secvențe stranii în timpul meciului de la Giurgiu: „Bănuiesc că n-a jucat cu el sub apărătoare”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 13 septembrie 2020

Astra și Sepsi au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a treia din Liga 1, după ce oaspeții au egalat la ultima fază, în minutul 90+5.

În minutul 80 al meciului de la Giurgiu, s-a petrecut o fază cum rar se vede pe un teren de fotbal. După ce Risto Radunovic a fost scos cu targa de pe teren, Romario Moise, mijlocașul Astrei, a găsit un telefon mobil pe gazon.

Telefonul găsit de Romario Moise // FOTO: Captură TV Telekom Sport

Acesta l-a arătat către cei prezenți la meci, a încercat să afle al cui e și l-a lăsat la marginea terenului. „Un telefon pe teren?! Bănuiesc totuși că Moise nu a jucat cu acel telefon sub apărătoare”, a fost reacția spumoasă a comentatorului Digi Sport.

Cel mai probabil, telefonul aparținea doctorului Astrei sau unuia dintre cei care l-au scos pe targă pe Radunovic. Crainicul stadionului a anunţat că proprietarul e așteptat să-l recupereze de la autocarul Astrei, potrivit TV Telekom Sport.

VIDEO. Ionuț Rada atacă cluburile din Liga 1: „E păcat de ce se întâmpla la Astra”