Europa League

VIDEO Ianis Hagi, integralist la Rangers în victoria zdrobitoare din Europa League! Ce a făcut românul

Rangers a învins-o categoric pe Lincoln (Gibraltar), scor 5-0, în turul doi preliminar din Europa League. Ianis Hagi (21 de ani, mijlocaș ofensiv) a fost integralist la oaspeți.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 17 septembrie 2020

Rangers a învins-o categoric pe Lincoln (Gibraltar), scor 5-0, în turul doi preliminar din Europa League. Ianis Hagi (21 de ani, mijlocaș ofensiv) a fost integralist la oaspeți, a dat o pasă de gol și a încasat un cartonaș.

• În turul III, Rangers va juca împotriva celor de la Willem II (Olanda).

Tavernier a deschis scorul pentru scoțieni în minutul 21, cu un gol superb dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri executată perfect.

Connor Goldson a majorat avantajul pentru Rangers chiar înaintea finalului primei reprize, cu o lovitură de cap din centrarea excelentă a lui Barisic

Ianis Hagi, titular la Rangers în victoria zdrobitoare din Europa League

În actul secund, scorul a căpătat proporții. Alfredo Morelos, cu o „dublă”, și Jermain Defoe, din assist-ul lui Ianis Hagi, au conturat victoria lui Rangers, scor 5-0.

74a fost minutul în care Ianis a văzut cartonașul galben, fiind singurul jucător de la Rangers avertizat