ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ 0-2. VIDEO Campioana revine unde s-a obișnuit, pe primul loc! Clasamentul ACUM

Astra Giurgiu și CFR Cluj joacă într-unul dintre cele mai tari meciuri ale etapei #4 din Liga 1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 18 September 2020

CFR Cluj s-a impus în deplasarea de pe terenul Astrei, scor 2-0, și urcă pentru moment pe primul loc în Liga 1.

Dan Petrescu avea amintiri neplăcute de la Giurgiu. CFR obținuse un singur punct în cele două meciuri jucate sezonul precedent și primise în total 5 goluri. Prima repriză i-a amintit antrenorului campioanei de acele partide. Astra a ratat 3 ocazii importante, dar golul a venit în poarta lui Lazar, în minutul 45. Crepulja a șutat inexplicabil spre propria poartă, din 8 metri, lăsându-și colegii perplecși.

Campioana a tranșat partida în minutul 71, când Gabriel Debeljuh a reluat spectaculos, din plonjon, o centrare venită de la Rondon.

CFR Cluj e neînvinsă în primele 4 etape, ajunge la 10 puncte și urcă pentru moment pe primul loc în Liga 1. Astra este ultima, cu un singur punct și un golaveraj dezastruos, 2-9.

Bogdan Andone: "Nu e o situaţie plăcută, dar nu am ce să le reproşez băieţilor"

Dan Petrescu: "Când câştigi un meci, indiferent ce s-a întâmplat pe teren, eşti fericit"