Stranieri

VIDEO Ianis Hagi, pasă de gol la Rangers! Echipa românului a ratat pe final șansa victoriei

Ianis Hagi a dat o pasă de gol pentru Rangers // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 20 septembrie 2020

Rangers, cu mijlocașul Ianis Hagi pe teren timp de 75 de minute, a făcut un nou pas greșit în acest sezon, remizând cu Hibernian, 2-2.

Hiberrnian a deschis scorul în minutul 22, prin Drey Wright, iar echipa lui Steven Gerrard a reușit să egaleze în prelungirile primei reprize, prin Morelos.

Imediat duăa pauză, Ianis Hagi a ieșit în evidență printr-o pasă de gol. În minutul 51, Hagi și Scott Arfield au făcut un un-doi rapid în careul lui Hibernian, iar canadianul a făcut 2-1 cu un șut de la 11 metri.

VIDEO Pasa de gol reușită de Ianis Hagi

Hibernian a reușit să obțină un punct, grație unui gol marcat de Christian Doidge, în minutul 71. După patru minute, Ianis a fost înlocuit.

După 8 meciuri, Rangers e lider, cu 20 de puncte, cu unul peste Celitc, care are un meci în minus. Hibernian este pe 3, cu 17 puncte.

VIDEO Psihologul echipei naționale, Silviu Ioniță vede un progres în jocul lui Ianis Hagi: „A crescut mult și este loc de mai bine!”