FCSB - FC Argeș. Dennis Man, mai în formă ca niciodată! 8 goluri în ultimele 4 meciuri pentru „perla” roș-albaștrilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 20 septembrie 2020

Dennis Man (22 de ani, extremă dreapta) a reușit o „dublă” în startul meciului FCSB - FC Argeș 3-0, cu golurile din minutele 13 și 22.

Man a punctat apoi și în actul secund, în minutul 72. Astfel, fotbalistul roș-albaștrilor își confirmă forma bună din ultimele partide. Joi, cu Backa Topola în Europa League (6-6, 4-5 la penalty-uri), Man a bifat un alt hat-trick.

FCSB. Formă excelentă pentru Dennis Man

De altfel, jucătorul venit de la UTA Arad în 2016 a marcat nu mai puțin de 8 goluri în precedentele 4 partide:

• FCSB - FC Argeș 3-0: trei goluri
  • Topola - FCSB 6-6 (4-5 la penalty-uri): trei goluri
  • FC Voluntari - FCSB 2-1: un gol
  • Malta U21 - România U21 0-3: un gol

Adrian Mutu, noul selecționer al României U21, a fost impresionat de Man după ultima acțiune a „tricolorilor mici”, 3-1 cu Finlanda și 3-0 cu Malta: „Mă bucur pentru Man că a marcat. El este și poate fi urmașul meu. Trebuie să dea goluri și să muncească în teren. I-am schimbat puțin poziția și văd că a fost benefic. Sunt fericit pentru el”.