Lovitură importantă reușită de Viitorul! Șase fotbaliști de mare perspectivă și-au prelungit contractele

Cei 6 fotbaliști care și-au prelungit contractele cu Viitorul // foto: fcviitorul.ro

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 23 September 2020

Viitorul a anunțat prelungirea contractelor a 6 fotbaliști, toți internaționali U21 în selecționata condusă de Adrian Mutu.

Fundașul central Virgil Ghiță (22 de ani), fundașul dreapta Radu Boboc (21), mijlocașii Andrei Ciobanu (22) și Carlo Casap (21) și jucătorii de atac Alexandru Mățan (21) și George Ganea (21) au semnat prelungirea contractelor până în 2024, anunță site-ul oficial al constănțenilor.

În ultimul meci al echipei naționale U21, cu Malta U21 (scor 3-0), Ghiță și Casap au fost titulari, în timp ce în victoria cu 3-1 din Finlanda, Boboc, Ghiță, Ciobanu și Ganea au început din primul minut.

4.9 milioane de eurovalorează, cumulat, cei 6 fotbaliști, potrivit Transfermarkt

Tot astăzi, Viitorul a anunțat transferul lui Ion Gaztanaga Arrospide (29 de ani), mijlocaș spaniol crescut de Real Sociedad - detalii AICI