Europa League

FCSB - Liberec 0-2 » Cătălin Straton a evitat o rușine imensă la Giurgiu! 4 momente în care a intervenit decisiv

+21 Foto
FCSB - Slovan Liberec 0-2. Cătălin Straton (30 de ani) s-a remarcat în meciul din turul 3 preliminar Europa League în mai multe momente.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 24 septembrie 2020

Goalkeeper-ul transferat de la Dinamo și-a salvat echipă în 4 rânduri contra cehilor, în superioritate numerică din minutul 20, când Ștefan Cană a fost eliminat.

Cătălin Straton vs. Yusuf Helal: 4-1 pentru portarul român

1. min. 8: Straton deviază în corner execuția lui Helal
  2. min. 21: Straton scoate o lovitură liberă de la 16 metri executată de Yusuf Helal și-i mai blochează o dată pe cehi, din câțiva metri
  3. min. 43: Același Helal trimite puternic cu capul de la 10 metri. Noul goalkeeper al lui FCSB respinge in extremis de lângă bară
  4. min. 53: Straton intervine decisiv încă o dată în fața lui Helal, în urma unei faze fixe executate de Liberec

În cele din urmă, Yusuf Helal a reușit să marcheze: lovitură de cap din 10 metri, în urma unui corner (minutul 64). Până la final, Liberec a mai marcat o dată, prin Michael Rabusic, din nou din lovitură de la colț.

FOTO Cele mai tari imagini din meciul FCSB - Slovan Liberec 0-2