FC Argeș - CS U Craiova 1-2 FOTO + VIDEO » Oltenii, la 5 puncte de CFR Cluj după victoria din Trivale! Clasamentul

+20 Foto
Craiova a învins-o pe FC Argeș, scor 2-1, în etapa cu numărul 5 din Liga 1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 25 September 2020

• PREMIERĂ ÎN BĂNIE: Niciodată o echipă din Craiova nu a câştigat primele 5 meciuri dintr-un sezon!

Cicâldău a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 9. „Decarul” Craiovei a finalizat perfect centrarea din partea dreaptă a lui Vlădoiu. 6 minute mai târziu, Koljic a majorat diferența. Bosniacul a finalizat cu un șut în forță, din apropiere. Goalkeeper-ul Croitoru nu a putut interveni.

Spre finalul meciului, Argeș a reușit să puncteze. Honciu, nepermis de liber, l-a învins pe Pigliacelli din colțul careului mic.

+20 Foto

Argeșul nu a reușit să egaleze, iar Craiova este lider în Liga 1, cu 5 victorii în primele 5 etape, la 5 puncte în fața lui CFR Cluj, echipa de pe locul doi, care are un meci mai puțin disputat.

FC Argeș este penultima în campionat, cu doar un punct acumulat în startul sezonului.

Ionuț Badea: „Din păcate, jucătorii se pot simţi umiliţi. Aşa o să facem în continuare, respect regula”

Cristiano Bergodi: „Trei puncte importante, dar nu sunt foarte mulţumit. Am suferit”