FC ARGEȘ - CRAIOVA 1-2. Cristiano Bergodi, îngrijorat de repriza a doua: „Dacă jucăm așa...”

+20 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 25 septembrie 2020

Cristiano Bergodi, 55 de ani, antrenorul Craiovei, a oferit declarații la finalul victoriei cu FC Argeș, scor 2-1.

„Sunt 3 puncte importante. Dar nu sunt foarte bucuros. În prima repriză am jucat bine. Dar în a doua repriză nu. Dacă noi credem că putem juca așa... Am suferit în ultimele minute. Nu putem să stăm cu frica de a lua gol pe final!

În fotbal se întâmplă lucruri, se schimbă situația de la un moment la altul, dacă nu închizi meciul. N-am fost agresivi la faza golului primit. N-am sărit la cap, așa am văzut de pe bancă.

Ivan a avut mici probleme, de-asta l-am schimbat, dar nu cred că e ceva grav. Pentru Koljic poate fi un an important, a început sezonul într-o manieră extraordinară”, a declarat Bergodi la Look Plus.

„Sunt fericit. A fost o perioadă grea pentru mine, cu accidentări. Am fost transferat și m-am accidentat imediat după, nu am apucat să joc”