Liga 3

FOTO CSA Steaua, victorie de răsunet cu Dinamo II, 3-1! „Militarii”, parcurs perfect în Liga 3

+23 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 02 October 2020

CSA Steaua continuă parcursul perfect din Liga 3 și a obținut o victorie importantă pe terenul lui Dinamo II, scor 3-1, în etapa a 4-a din Serie a 4-a.

Cu 9 jucători afectați de COVID-19, echipa lui Daniel Oprița a dominat clar meciul din „Ștefan cel Mare” și a avut 3-0 la pauză. Steliștii au deschis scorul în minutul 11, prin fundașul Wallace da Silva care a reluat cu capul după un corner. În minutul 32, același jucător a marcat din nou, după o fază identică. Fundașul a profitat de marcajul larg al adversarilor și a înscris din nou cu capul.

CSA Steaua a făcut 3-0 în minutul 44. Dragoș Nicolae a marcat plasat, de la 10 metri. În repriza a doua, Dinamo a putut marca abia pe final, în minutul 86, prin Geani Crețu.

După patru etape din Liga 3, Steaua este lider în Serie a 4-a, cu 12 puncte și golaveraj 14-4.

Dinamo II – CSA Steaua, echipele de start

Dinamo II: Eșanu- Oltay, Țone, Bejan, Mitran – Bordușanu, Șerban – Crețu, Stan, Lazăr – Spînu
Rezerve: Mitrovic, Balcan, Zamfir, Curea, Diniță, Penescu, Sin
Antrenor: Emil Ursu

CSA Steaua: Bălbărău – Bactar, Ilie, Walace, Călințaru – Enceanu, Bărbulescu – Răsdan, Nicolae, Zaharia - Anohi
Rezerve: Nițu, Băjenaru, Neagoe. Udeanu
Antrenor: Daniel Oprița