Stranieri

VIDEO Marius Șumudică, spectacol excepțional în Turcia! A dansat în fața șefilor lui Trabzonspor după ce a fost eliminat

Marius Șumudică a fost eliminat în minutele de prelungire ale partide dintre Gaziantep și Trabzonsport, scor 1-1. Antrenorul român a dansat în fața conducătorilor rivali.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 02 October 2020

Marius Șumudică este recunoscut drept un antrenor excentric, cu ieșiri spectaculoase și momente de furie greu de controlat. În duelul de astăzi cu Trabzonspor, vicecampioana de anul trecut, antrenorul român a oferit un moment senzațional, gustat din plin de turci.

După ce a fost trimis în tribune, Șumudică a făcut un popas în dreptul conducătorilor lui Trabzonspor și a executat un mic număr de dans, spre distracția comentatorilor partidei. Momentul a venit imediat după golul egalizator, marcat de Alexandru Maxim, dintr-o lovitură de pedeapsă.