GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1 FOTO+VIDEO » Două goluri în derby-ul Sibiului, la debutul lui Jorge Costa pe banca Mediașului. Clasamentul

+4 Foto
Gaz Metan și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 6 din Liga 1 // Sursă foto: https://www.facebook.com/hermannstadt.fc/

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 octombrie 2020

Gaz Metan și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 6 din Liga 1.

La Mediaș, Cardoso a deschis scorul pentru gazde în minutul 43. Dumitru a finalizat superb de la marginea careului, balonul fiind mult prea bine plasat pentru ca Figueiredo să poată interveni.

Hermannstadt a egalat în actul secund. Jo Santos a făcut 1-1, în urma unui aut executat lung de Belu. Mingea a fost deviată înainte și de Viera

Jorge Costa, noul antrenor al lui Gaz Metan, a decis să-l titularizeze în partida cu Hermannstadt pe Gabriel Valentin Plumbuitu (16 ani). Puștiul a devenit astfel primul jucător născut în 2004 care prinde minute în Liga 1 - detalii, AICI.

Clasament Liga 1:

FINAL » Gaz Metan - Hermannstadt 1-1

Echipele de start

Gaz Metan (4-1-4-1): Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Trif - Droppa - Ciocan, Deaconu, Loembet, Plumbuitu - Cardoso
Rezerve: Pleșca, Velisar, Matias, Romeo, Costea, Chamed, Sambu, Alceus, Horj
Antrenor: Jorge Costa

Hermannstadt (4-2-3-1): Figueiredo - Belu, Darrassouba, Stoica, Opruț - Dâlbea, Pires - Caiado, Sintean, Joalisson - Moreira
Rezerve: Pop, Lastras, Buzan, Elbers, Florica, Addae, Teijeira
Antrenor: Ruben Albes

Arbitru: Marius Avram (București) / A1: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) / A2: Adrian Vornicu (Iași)
Stadion: „Gaz Metan”