Barcelona - Sevilla 1-1 FOTO » Primul pas greșit din era Ronald Koeman pentru catalani

+7 Foto
Barcelona și Sevilla au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 5 din La Liga.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 04 October 2020

• Ambele formații și-au câștigat primele două meciuri din noul sezon. Catalanii s-au impus cu Villarreal (4-0) și Celta Vigo (3-0), în vreme ce Sevilla a trecut de Cadiz (3-1) și Levante (1-0).

Oaspeții au deschis scorul în minutul 8. De Jong l-a învins pe Neto, după o respingere neinspirată a defensivei catalanilor.

Avantajul Sevillei nu a durat decât 2 minute însă. În urma unei faze create de Leo Messi, Philippe Coutinho a marcat primul gol de la revenirea pe Camp Nou.

Până la final nu s-a mai marcat, iar Barcelona a făcut primul pas greșit din era Ronald Koeman.