Aston Villa - Liverpool 7-2 FOTO » Scor SF pe Villa Park! Campioana din Premier League, călcată în picioare

+11 Foto
Aston Villa a învins-o pe Liverpool, scor 7-2, în etapa cu numărul 4 din Premier League.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 octombrie 2020

După ce Manchester United s-a făcut de râs acasă cu Tottenham, 1-6, Aston Villa a distrus-o pe Liverpool, scor 7-2, în etapa cu numărul 4 din Premier League!

Ollie Watkins a reușit o „dublă” în startul partidei, iar în minutul 22 Villa o conducea deja pe Liverpool cu 2-0. Salah, prin reușita sa din minutul 33, a redus din diferență, însă ce avea să urmeze este de antologia fotbalului.

La pauză, Aston Villa era în avantaj cu un neverosimil 4-1! Watkins a bifat „tripla” până la fluierul de final al primului act.

Surpriza de proporții a continuat și în actul secund. Grealish, cu două goluri, și Barkley au umilit campioana en-titre din Premier League, pentru care a mai punctat același Salah, în minutul 60.

Tot astăzi, în Premier League s-a mai disputat un meci incredibil. Tottenham a învins-o pe Manchester United, în deplasare, scor 6-1 - detalii, AICI.

FINAL » Aston Villa - Liverpool 7-2

• Au marcat: Watkins 4, 22, 39, McGinn 35, Barkley 55, Grealish 66, 75 / Salah 33, 60

Aston Villa (4-3-3): Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - McGinn, Luiz, Barkley - Trezeguet, Watkins, Grealish
Antrenor: Dean Smith

Liverpool: Adrain - Alex-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Keita, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Jota
Antrenor: Jurgen Klopp