Dinamoviștii au cerut anularea suspendării lui Isma Lopez, pentru eliminarea din FCSB - Dinamo 3-2! Decizia a venit astăzi

+3 Foto
Comisia de Disciplină a FRF nu a anulat suspendarea fundașul stânga Isma Lopez (30 de ani), pentru eliminarea din derby-ul FCSB - Dinamo 3-2.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 07 octombrie 2020

În minutul 75 al partidei dintre FCSB și Dinamo, la scorul de 2-2, Isma Lopez  a fost eliminat pentru un presupus fault comis asupra lui Dennis Man. Experții în arbitraj au căzut de acord că decizia lui Radu Petrescu a fost una greșită, așa că oamenii din conducerea „câinilor” au încercat să anuleze suspendare. Nu au reușit, iar fundașul stânga nu va evolua în meciul cu Craiova, din runda următoare.

Aceeași Comisie de Disciplină a decis ca Alexandru Răuță, eliminat în prelungiri pentru un cot în figura unui adversar, să fie suspendar 3 etape și să plătească o penalitate sportivă în valoare de 3.500 de lei.

Paul Iacob a scăpat de suspendare

În meciul dintre FC Botoșani și Chindia (scor 0-2), Paul Iacob (24 de ani), fundașul central al oaspeților, a văzut eronat cartonașul roșu din partea arbitrului Iulian Călin (33 de ani). Comisia de disciplină a recunoscut eroarea gravă comisă de Iulian Călin și a anulat suspendarea.