Nationala

Islanda - România 2-1. Nicolae Stanciu, dezarmat: „Nu am putut să le facem față!”

+25 Foto
Nicolae Stanciu (27 de ani, mijlocaș ofensiv) a tras concluziile după Islanda - România 2-1 (barajul pentru calificare la Euro 2020).

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 08 octombrie 2020

• Islanda va juca pentru un loc la Campionatul European cu Ungaria, care a învins-o pe Bulgaria, scor 3-1.

În prima repriză nu am fost îndeajuns de buni să le facem față. Am început foarte rău meciul. La pauză am intrat cu un dezavantaj de două goluri și asta ne-a costat.

În a doua repriză s-a jucat mai bine. Am reușit să reducem din diferență, dar nu am avut forța necesară să egalăm și să ducem meciul în prelungiri. Am ratat încă o dată șansa să ne calificăm la un turneu final... Important acum e să ne revenim fizic și să scoatem rezultate bune în Liga Națiunilor”, a declarat Stanciu la ProTV.

FOTO Cele mai tari imagini din meciul Islanda - România 2-1