A înviat Arsenal!

Articol de Aurelian Botezatu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

În comă la pauză, Arsenal a reuşit să întoarcă de la 0-2 în inferioritate

Arsenal, ce revenire! La capătul primei reprize, "tunarii" erau conduşi de Bolton, locul 18, cu 2-0. "Dublă" Taylor, ajutat la a doua reuşită şi de devierea lui Gallas. Mai rău, din minutul 31, oaspeţii au trebuit să suporte şi handicapul unui om mai puţin pe teren, după eliminarea lui Diaby pentru o intrare criminală la Steinsson.

Cu toate astea, trupa lui Arsene Wenger nu s-a predat. Iar în ultima jumătate de oră a reuşit ceea ce numai o echipă de clasă e în stare. Gallas şi-a reparat greşeala de la 0-2 şi a redus din handicap, Van Persie a egalat din penalty, iar fundaşul lui Bolton, Samuel, i-a venit în ajutor în prelungiri. Un autogol care o menţine pe Arsenal la 6 puncte în spatele lui Manchester United, învingătoare aseară cu x-x în faţa lui Villa.