Stranieri

Pușcaș, dezamăgitor în ultimul meci al lui Reading » Ce notă i-au dat englezii: „A sărit mingea prea mult din el”

George Pușcaș, Reading

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 17 octombrie 2020

George Pușcaș (24 de ani) a început ca rezervă meciul dintre Middlesbrough și Reading (0-0) din Championship, dar a fost introdus pe teren în minutul 76.

Atacantul român nu a reușit să iasă în evidență într-un mod pozitiv în cele peste 15 minute petrecute pe teren, iar nota pe care a primit-o la final din partea englezilor reflectă acest lucru.

Getreading.co.uk i-a oferit nota 4 lui Pușcaș, cea mai mică din tabăra oaspeților (la egalitate cu Aluko). „Mingea a sărit prea mult din el”, au scris englezii.

George Pușcaș și Reading, pe 2 în Championship

La finalul etapei a 5-a, Reading ocupă locul 2 în Championship, cu 13 puncte din 15 posibile. Egalul cu Boro a fost primul meci pe care „the Royals” nu l-au câștigat în acest sezon! Pe prima poziție, la egalitate de puncte cu Reading, se află Bristol City, care are mai multe goluri înscrise.