Liga Campionilor

BARCELONA - FERENCVAROS 5-1. Incredibil! Cum a plecat de la stadion jucătorul Barcelonei după primul gol marcat pentru catalani

+15 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 21 octombrie 2020

Barcelona s-a impus categoric în primul meci din Champions League, 5-1 cu Ferencvaros, iar Pedri a fost unul dintre remarcații partidei.

Sosit în vară, de la Las Palmas, deși fusese cumpărat cu un an înainte, extrema de doar 17 a marcat marți seară primul gol pentru formația blaugrana. Intrat în minutul 62, Pedri a punctat după 20 de minute, cu un șut de la 10 metri, după o acțiune a lui Dembele.

La finalul partidei, spaniolului a uimit pe toată lumea și a devenit viral pe internet. După primul meci în Champions League și primul gol la Barcelona, Pedri a plecat de la stadionul Camp Nou cu un taxi spre casă, neavând încă permis de conducere!

Azi mi-am îndeplinit un vis din copilărie. Când am intrat pe teren m-am gândit să ajut echipa. Nu este ușor să joci cu o astfel de echipă, dar când intru pe teren mă gândesc că sunt acasă și mă joc cu fratele meu