Europa League

ȚSKA Sofia contestă victoria lui CFR Cluj: „Ne-au păcălit! Noi am fost mai buni”

+70 Foto
CFR Cluj a învins-o pe ȚSKA Sofia, scor 2-0, în primul meci al grupei A din Europa League.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 23 octombrie 2020

CFR Cluj a învins-o pe ȚSKA Sofia, scor 2-0, în primul meci al grupei A din Europa League. Georgi Yomov (23 de ani), extrema dreaptă a bulgarilor, consideră injust rezultatul.

Clujul ne-a păcălit. Am avut ghinion. Am fost echipa mai bună pe teren, în prima repriză am controlat complet jocul și am avut ocazii, dar am avut ghinion. Judecând după prima repriză, pot spune că am jucat destul de bine.

Vreau să mulțumesc publicului uimitor. Am primit un gol ușor, despre al doilea nu vreau să comentez, dar a fost un penalty foarte ușor acordat. Mai sunt multe meciuri până la final și avem mari șanse să ne calificăm. Ne jucăm șansa, ne urmărim obiectivul.

Există un aspect pozitiv și acela este că ȚSKA joacă în grupele Europa League. Vom face tot posibilul pentru a aduna numărul maxim de puncte până la finalul grupei. Suntem pregătiți", a spus Yomov, potrivit sportal.bg.

6a fost nota primită de Yomov în GSP după ȚSKA Sofia - CFR Cluj 0-2

FOTO Cele mai tari imagini din meciul ȚSKA Sofia - CFR Cluj 0-2