VIDEO Caz incredibil la FCSB! Jucătorul a vorbit direct cu Gigi Becali: „Lasă-mă mai mult pe teren!” » Răspunsul patronului

+30 Foto
Bogdan Apostu, impresarul lui Sergiu Buș (27 de ani, atacant), a dezvăluit la GSP Live că fotbalistul său i-a cerut finanțatorului Gigi Becali mai multe minute pe teren.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 23 October 2020

„Nu intru în considerente tactice. Nu e treaba mea. Ar fi fost imatur din partea mea să discut cu cei de la FCSB pe subiectul Buș, pentru că a venit de puțin timp.

Patronul a vorbit cu el pe vremea când avea COVID-19. Sergiu l-a rugat să-l lase puțin mai mult pe teren, Becali a spus că-l lasă. L-a lăsat acum, în ultimul meci (n.r. Clinceni - FCSB 0-2). Jucătorii au nevoie de încredere.

Până la urmă, nu fac eu strategia celor de acolo. Este dreptul dânșilor să facă schimbările așa cum își doresc. Însă dacă Sergiu ar avea parte de mai multă încredere, sunt convins că va începe să marcheze, iar din momentul acela nu-l va opri nimeni”, a spus Apostu la GSP Live.

Buș a fost schimbat după 65 de minute în meciul Clinceni - FCSB 0-2. În actuala stagiune, atacantul care nu a reușit să marcheze niciun gol pentru roș-albaștri a fost schimbat de 4 ori la pauză.

FOTO Cele mai tari imagini din Clinceni - FCSB 0-2