Liga Campionilor

FOTO Ghinion pentru Liverpool! S-a accidentat încă un titular » Apărarea lui Klopp, în piuneze

+8 Foto
Fabinho (27 de ani, mijlocaș central) s-a accidentat în prima repriză a partidei Liverpool - Midtjylland.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 27 October 2020

Fabinho (27 de ani, mijlocaș central) s-a accidentat în prima repriză a partidei Liverpool - Midtjylland, 2-0, meci din grupele Ligii Campionilor.

Brazilianul a acuzat dureri musculare și a părăsit terenul în minutul 30. În locul lui, Jurgen Klopp l-a introdus pe Rhys Williams, un puști de 19 ani.

Astfel, veștile proaste continuă pentru „cormorani”. Fabinho a fost folosit stoper în această seară tocmai din cauza faptului că fundașii centrali Matip și Van Dijk sunt și ei indisponibili din cauza problemelor fizice.

Ultimul ar putea lipsi în jur de 6 luni, după ce a suferit în partida cu Everton (2-2) o ruptură a ligamentului încrușiat.