Liga Campionilor

VIDEO Cât ghinion! VAR-ul i-a anulat 3 goluri lui Morata, în șocul Juventus - Barcelona

Alvaro Morata (28 de ani) a avut 3 goluri anulate de VAR în duelul Juventus - Barcelona, din grupa G a Ligii Campionilor.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 28 October 2020

Alvaro Morata e cel mai ghinionist fotbalul al actualei ediții de UEFA Champions League. Atacantul spaniol a trimis de 3 ori mingea în poarta lui Neto, de fiecare dată reușitele fiind anulate pentru ofsaid. Toate situațiile au venit la scorul de 1-0 pentru Barcelona.

Morata, 3 goluri anulate în Juventus - Barcelona

Primul gol anulat a fost în minutul 15. Morata plecase de la 30 de metri de poartă, intrase în careu și marcase din a doua tentativă. La 13 minute distanță, Alvaro s-a demarcat între fundașii centrali catalani și a trimis în plasă o centrare venită de la Cuadrado. Și de data aceasta olandezul Danny Makkelie a anulat reușita pentru poziție afară din joc. Cifra fatidică 3 a fost atinsă în minutul 55, tot pentru ofsaid, tot din pasa lui Cuadrado.