Stranieri

VIDEO George Pușcaș a intrat și a înscris pentru Reading

George Pușcaș. Sursă foto: Reading

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 octombrie 2020

George Pușcaș a reușit vineri seara un nou gol pentru Reading, în înfrângerea din deplasare cu Coventry, scor 2-3.

Reading avea un bilanț aproape perfect până la meciul de vineri seara. Șapte victorii, un egal și fotoliul de lider în Championship. Aseară, echipa lui Pușcaș a suferit prima înfrângere a sezonului, într-un meci în care internaționalul român a intrat pe teren abia în minutul 80.

Trimis pe gazon târziu, la scorul de 3-1 în favoarea lui Coventry, Pușcaș nu a putut decât să limiteze proporțiile scorului. A marcat golul de 3-2 în prelungiri, cu o execuție plasată din interiorul careului, însă el și colegii săi n-au mai avut timp și pentru egalare. (VIDEO AICI cu rezumatul partidei)

2 goluriare George Pușcaș în acest sezon

Reading e în continuare lider în Championship, cu 22 de puncte, și are motive să spere că va reveni în Premier League: formația lui Pușcaș e la cel mai bun start de sezon din istorie!

VIDEO Răzvan Burleanu nu se gândește la schimbarea selecționerului: „Mirel Rădoi este un simbol”