FOTO Greșeli grave de arbitraj în Liga 1! Un penalty dubios şi un gol din ofsaid

+7 Foto
Sursă foto: capturi Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 31 October 2020

FC Botoșani - UTA 2-3. În minutul 32, „centralul” Horațiu Feșnic a dictat un penalty controversat pentru gazde la duelul dintre Mihai Roman și portarul Florin Iacob. În debutul actului secund, au beneficiat de o eroare de arbitraj și arădenii.

Din imagini, se observă clar cum Roman se aruncă înainte ca Iacob să intre în contact cu el. Totuși, Feșnic a dictat a doua lovitură de pedeapsă pentru Botoșani în partida de pe „Municipal”.

Eduard Florescu a înscris de la punctul cu var, iar moldovenii au intrat în avantaj la cabine, scor 2-1.

UTA a egalat din ofsaid

Imediat după pauză, Erico a egalat pentru UTA la 2, din centrarea lui Vlad Morar. Primele reluări au demonstrat că brazilianul se afla în poziție de ofsaid.

În final, UTA s-a impus pe terenul lui Botoșani, scor 3-2.

VIDEO Adrian Mititelu, acuzații grave la GSP Live: „Mihai Rotaru controlează arbitrajul românesc!”