Penalty contestat de Craiova în meciul cu Hermannstadt! Marcel Bîrsan nu a stat pe gânduri

+26 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 octombrie 2020

Hermannstadt a beneficiat de o lovitură de pedeapsă în minutul 36 al duelului cu CS Universitatea Craiova, la scorul de 0-1.

Paul Papp a debutat astăzi la CS Universitatea Craiova. Fundașul adus de la Sivasspor a fost sancționat de Marcel Bîrsan în minutul 35, pentru un presupus fault comis asupra lui Fabio Fortes. „Centralul” a considerat că apărătorul oltean l-a atins pe Fortes în momentul alunecării și a dictat lovitură de pedeapsă.

Penalty contestat în Hermannstadt - Craiova

Fotbaliștii Craiovei au contestat lovitura de pedeapsă. Din unghiurile furnizate de televiziuni este greu de observat momentul contactului, imaginea fiind obturată de jucătorii înghesuiți în careu.

Mijlocașul spaniol David Mayoral (23 de ani) a tras slab, penalty-ul fiind blocat de Pigliacelli.