Cifrele Barcelonei care-i sperie pe fani! Messi, cel mai slab într-o repriză dezastruoasă cu Alaves

+16 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 noiembrie 2020

Barcelona își continuă forma slabă din ultimele etape și a remizat, 1-1 pe terenul lui Deportivo Alaves, în etapa a 8-a din La Liga.

Catalanii au fost conduși la pauză, după o primă repriză foarte slabă a echipei lui Ronald Koeman. Jurnaliștii de la As au calculat numărul mingilor pierdute de formația blaugrana în primele 45 de minute, iar rezultatele au devenit virale pe internet și i-au speriat pe fani.

În primele 45 de minute, oamenii de atac ai Barcelonei au pierdut balonul de 68 de ori, spre îngrijorarea fanilor! Suprinzător, cele mai multe greșeli le-a făcut Messi. Vedeta catalanilor a pierdut mingea 16 ori, fiind urmat de Dembele (12).

Ansu Fati a cedat posesia de 7 ori, iar Griezmann a pierdut balonul de 4 ori, Francezul s-a revanșat însă în minutul 63, grație golului egalizator marcat.