Liga Campionilor

REAL MADRID - INTER. VIDEO El l-a salvat pe Zidane » Combinația braziliană care a decis „thriller-ul” Real - Inter

+9 Foto
Rodrygo Goes l-a salvat pe Zinedine Zidane și a adus prima victorie din actuala ediție a grupelor Ligii.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 noiembrie 2020

Real Madrid a fost la un pas de un nou rezultat dezamăgitor în Ligă, dar s-a impus până la urmă în „thriller”-ul cu Inter Milano, scor 3-2. Rodrygo Goes (19 ani) l-a salvat pe Zinedine Zidane și a adus prima victorie din actuala ediție a grupelor Ligii.

În minutul 79, Real era în corzi. Fusese egalată de Inter, iar italienii forțau amenințător o victorie care ar fi spulberat șansele lui Real de a ieși din grupă. La 2-2, Los Blancos erau pe ultimul loc în grupă, într-un scenariu neanticipat nici de cel mai pesimist fan.

Totuși, golul izbăvirii a venit în minutul 80. Junior Vinicius l-a găsit perfect în careu pe Rodrygo, iar brazilianul nu l-a iertat pe Handanovic. Șut imparabil și 3 puncte pentru Real Madrid. Zidane respiră.

FOTO Cele mai tari imagini din Real - Inter 3-2