Stranieri

VIDEO Denis Alibec a spart gheața în Turcia cu un gol senzațional!

Denis Alibec (29 de ani) a marcat un gol în victoria obținută de Kayserispor, scor 5-0, în Cupa Turciei, contra lui Yomraspor, echipă din al treilea eșalon.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 04 November 2020

Alibec a fost cumpărat de Kayserispor în această vară. Internaționalul român evoluase până acum în două meciuri oficiale, 70 de minute cumulat, fără să iasă în evidență.

Astăzi a fost introdus pe parcurs și a înscris golul care a stabilit rezultatul final, 5-0, în minutul 54. Execuția a fost una superbă, dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri.

VIDEO. Golul superb marcat de Alibec în Cupa Turciei

Kayserispor caută victoria și în campionat

În campionat, Kayserispor a pornit prost. Ocupă locul 17 din 21 de echipe, cu 6 puncte acumulate în 6 etape. Duminică, formația lui Silviu Lung, Săpunaru și Alibec primesc vizita celor de la Hatayspor.