Liga Campionilor

FOTO Dinamo Kiev a marcat pe Camp Nou, dar VAR a intervenit dintr-un motiv inedit! Ce a pățit Mircea Lucescu

Dinamo Kiev a avut un gol anulat de VAR în minutul 48 al partidei cu Barcelona, la scorul de 1-0 pentru catalani.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 04 November 2020

Mircea Lucescu a reușit să formeze o echipă competitivă pentru deplasare cu Barcelona din Liga Campionilor, în ciuda absențelor numeroase provocate de coronavirus. Dinamo Kiev a rezistat presiunii din debutul partidei, apoi a ratat câteva șanse importante.

Mircea Lucescu, trădat de VAR pe Camp Nou

Vicecampioana Ucrainei a reușit chiar să trimită mingea în poartă. La prima acțiune periculoasă a reprizei secunde, polonezul Tomasz Kedziora s-a înălțat în careul catalanilor și a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap. Sărbătoarea a fost oprită după câteva clipe de fluierul lui Michael Oliver. Arbitrul asistent i-a indicat că mingea a depășit linia de fund a terenului în momentul centrării din corner. S-a consulat sistemul VAR, iar reușita a fost anulată.