Europa League

VIDEO+FOTO Claudiu Keșeru, gol în poarta echipei lui Jose Mourinho! Moți a fost doar rezervă

Claudiu Keșeru (33 de ani) a marcat un gol în duelul dintre Ludogoreț și Tottenham, din grupa J de Europa League.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 05 noiembrie 2020

Claudiu Keșeru (33 de ani) a marcat un gol în duelul dintre Ludogoreț și Tottenham, scor 1-3, din grupa J de Europa League.

Claudiu Keșeru a fost singurul român titular în meciurile de la ora 19:55. Atacantul naționalei nu a dezamăgit și a punctat în poarta formației pregătite de Jose Mourinho. În minutul 50, la scorul de 2-0 pentru Tottenham, Keșeru a fost atent la un șut deviat de Winks și a reluat din voleu, de la 6 metri de poartă. A fost înlocuit în minutul 59 cu Mitkov.

Ludogoreț, ultima în Europa League

Ludogoreț este ultima în grupa J din Europa League, cu 3 înfrângeri în primele 3 meciuri și un golaveraj 5-9. Celealte două adversare sunt Antwerp și LASK Linz.