FC VOLUNTARI - POLI IAȘI 4-0, Etapa #10 din Liga 1 » Un nou rezultat umilitor pentru echipa lui Pancu

+11 Foto
FC VOLUNTARI - POLI IAȘI 4-0

Articol de Cristi Preda (foto)  —  sâmbătă, 07 noiembrie 2020

FC Voluntari a învins Poli Iași cu scorul de 4-0 și a urcat pe poziția a noua în clasament. Ieșenii au încasat în total 28 de goluri în primele 10 meciuri ale acestui sezon al Ligii 1!

A fost al 5-lea meciîn care Poli Iași încasează 4 goluri în această ediție a Ligii 1

Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Cosmin Achim, și au majorat avantajul în minutul 34, prin reușita lui Marcelo Lopes. În repriza secundă, Vlad Achim a reușit dubla (52), iar Adi Popa a stabilit scorul final în minutul 58, cu un șut superb.

Pentru echipa lui Daniel Pancu este a cincea înfrângere consecutivă în campionat, răstimp în care a marcat un singur gol! Moldovenii au ajuns la 28 de goluri încasate în acest sezon, fiind de departe echipa cu cea mai slaba apărare.

FC Voluntari nu mai marcase de pe 3 octombrie, de la victoria cu 3-2 împotriva Astrei. Victoria la scor de azi o urcă pe poziția a noua a clasamentului Ligii 1.

FC VOLUNTARI - POLI IAȘI, echipe de start:

FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Achim, Armas, Al. Vlad – Varzim, De Lucas, I. Gheorghe – M.Lopez, Ad. Popa, Grădinaru
Rezerve: Rodriguez, Ozkara, Kocic, Anderson,  Mihai, Borțoneanu, Eric, Stoica, Betancor
Antrenor Mihai Teja

Poli Iași: Bosz – Onea, Frăsinescu, Bexevanos, Bușu – Passaglia, Saizu, Breeveld – Platini, Zajmovic, Vanzo
Rezerve: Axinte, Chacana, Cabral, De Iridondo, Stan, Mensah, Angiulli
AntrenorS: Daniel Pancu

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Avram Marius (Bucureşti) // Asistenți: Marica Mihai Marius (Bistriţa) și Gheorghe Bogdan (Bucureşti)