Manchester City - Liverpool 1-1. FOTO Egal între Guardiola și Klopp! Cum arată ACUM lupta la titlu în Premier League

+8 Foto
Manchester City și Liverpool se înfruntă de la ora 18:30 în derby-ul etapei cu numărul 8 din Premier League. Partida poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Eurosport 1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 08 noiembrie 2020

Manchester City și Liverpool au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 8 din Premier League.

Jurgen Klopp a început cu o formulă inedită, cu Jota și Firmino în atac, secundați de Salah și Mane. Experimentul a dat rapid roade. LKyle Walker a comis un fault în careu în minutul 12, iar Mohamed Salah a transformat fără probleme. Manchester City a egalat până la pauză, prin Gabriel Jesus, în minutul 31, și a avut șansă să treacă în avantaj. Kevin de Bruyne a tras pe lângă poartă dintr-o lovitură de pedeapsă.

Manchester City și Liverpool nu sunt în obiectiv

Liverpool pierde poziția de lider în Premier League. E pe locul 3, cu 17 puncte, la fel ca Tottenham. Liderul surprinzător este Leicester. Manchester City, considerată principala favorită la titlu, este abia pe 11, cu 12 puncte. Are însă un meci mai puțin disputat.