Mihai Stoica, impresionat de jucătorii de la FCSB în România - Danemarca 1-1: „Ei și restul”

+72 Foto
Mihai Stoica, manager general FCSB

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 17 noiembrie 2020

La pauza meciului dintre România U21 și Danemarca U21, scor 1-1, Mihai Stoica (55 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a publicat un mesaj în care i-a lăudat pe Olimpiu Moruțan (21 de ani) și Darius Olaru (22).

FCSB, liderul Ligii 1, a dat 4 jucători la echipa națională de tineret pentru meciul cu Danemarca, care a adus calificarea la EURO 2021. Trei dintre aceștia, Andrei Vlad, Darius Olaru și Olimpiu Moruțan, au fost titulari, iar cei doi din urmă au ieșit la rampă.

Mihai Stoica: „Moruțan, Olaru și restul”

Au fost cei mai buni jucători din tabăra României, lucru subliniat și de Mihai Stoica la pauza meciului. „Moruțan, Olaru și restul. Așa se vede la mine. Pe Pro TV”, a scris MM. Ulterior, cei doi au contribuit decisiv la golul „tricolor”: un șut al lui Olaru a lovit bara, mingea a ajuns la Moruțan, care i-a pasat lui Costache în fața porții.

După golul atacantului de la CFR, Mihai Stoica a revenit cu o nouă postare: „Exact ce spuneam la pauză. Bară OLARU, assist MORUȚAN (joker pe liber). Felicitări, România!”