Juventus - Cagliari 2-0 » VIDEO Cristiano Ronaldo, decisiv! Portughezul a adus victoria lui Juve în fața echipei lui Răzvan Marin

Juventus - Cagliari, liveTEXT pe GSP.ro // foto: Guliver/gettyimages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 noiembrie 2020

Juventus s-a impus pe teren propriu în fața lui Cagliari, scor 2-0, într-un meci în care Răzvan Marin (24 de ani) a fost titular la oaspeți.

Cu Cristiano Ronaldo (35 de ani) în mare formă, Juventus nu i-a dat nicio șansă adversarei. Starul lusitan a rezolvat meciul încă din prima parte, reușind o „dublă” (minutele 38 și 42). CR7 a ajuns astfel la 8 goluri în Serie A în acest sezon, egalându-l pe Zlatan Ibrahimovic în vârful clasamentului golgheterilor.

În partea a doua, Cagliari a fost aproape de a reintra în joc, însă golul lui Ragnar Klavan a fost anulat după ce în faza de construcție a fazei Răzvan Marin s-a aflat în osfaid. Mijlocașul român a fost cel care a centrat în careul bianconero, unde mingea a fost deviată până la Klavan.

Marin a fost înlocuit în minutul 71 cu Caligara. La gazde, fundașul central Radu Drăgușin (18 ani) a fost rezervă neutilizată.

VIDEO. Rezumatul meciului Juventus - Cagliari 2-0