Gaz Metan - FCSB. Crețu a cedat în startul meciului! S-a dus glonț la asistent: „Ce «hei, hei»?! P*** mea!”

+119 Foto
Valentin Crețu (31 de ani), fundaș stânga, a avut o ieșire nervoasă în minutul 5 al partidei Gaz Metan - FCSB // Captură: Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 23 noiembrie 2020

Valentin Crețu (31 de ani), fundaș stânga, a avut o ieșire nervoasă în minutul 5 al partidei Gaz Metan - FCSB, scor 2-3.

După un duel cu Dumitru Cardoso, fotbalistul roș-albaștrilor a cerut aut, însă tușierul de pe acea parte, Imre-Laszlo Bucsi, a considerat că balonul a ieșit în afara terenului din Crețu.

Gaz Metan - FCSB. Crețu, ieșire nervoasă în startul meciului: „Nu știi ce dai?!”

„Dă-i, bă! A ieșit mingea din el! Ce «hei, hei»?! Nu știi ce dai?! P**a mea...”, i-a strigat fundașul lui Bucsi, care încerca să-l calmeze.

10 minute mai târziu, Crețu l-a faultat în careu pe Luis Nițu, „centralul” Colțescu a dictat penalty, iar Ronaldo Deaconu a punctat pentru 1-1 de la punctul cu var.

Mihai Stoica a fost pus la un punct de un arbitru: „Te dau afară!”, „Bă, tu ești un copil!” + secretul despre Dan Petrescu