Mihai Stoica s-a pronunțat sec, pe Facebook, la faza penalty-ului de la Mediaș: „Acum e clar? Seară bună!”

+10 Foto
Mihai Stoica, în timpul meciului Gaz Metan - FCSB 3-2. foto: Raed Krishan

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 24 noiembrie 2020

Mihai Stoica, directorul sportiv al celor de la FCSB, a reacționat pe Facebook, imediat după victoria cu Gaz Metan, 3-2, în privința fazei în urma căreia roș-albaștrii au primit penalty-ul de 3 puncte în minutul 90 al partidei de luni seara.

FCSB a învins-o pe Gaz Metan, scor 3-2, în ultimul meci al rundei cu numărul 11 din Liga 1. Duelul a fost decis în minutul 90, când Octavian Popescu a căzut în careu, iar Colțescu a dictat penalty, transformat ulterior de Buș. MM Stoica a comentat scurt faza pe contul său de Facebook:

Dacă e contact, e lovitură liberă. Dacă e în interiorul suprafeței de pedeapsă, e penalty. C-așa-i în fotbal. Seară bună”, a scris MM pe Facebook.

Crăciunescu: „Nu e penalty!”

Nu mi se pare că există un contact. Jucătorul de la FCSB calcă cu piciorul drept în exterior, îi fuge brazda de sub picior și după aceea cade. Nu am văzut niciun contact. Dacă îl rașcheta, cădea imediat. Te poți păcăli ca arbitru la o astfel de fază.
Ion Crăciunescu, în emisiunea „Digi Sport Special”

FOTO. Fotoreporterul GSP a surprins cadru cu cadru faza penalty-ului de la Gaz Metan - FCSB

VIDEO Mihai Stoichiță, despre puștiul Octavian Popescu: „Mi-a plăcut, dar imaturitatea își spune cuvântul”