Ferencvaros - Barcelona. VIDEO S-a întors vechiul Griezmann? Francezul a înscris cu călcâiul la Budapesta!

+14 Foto
Griezmann a înscris cu călcâiul contra lui Ferencvaros / Captură Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 02 decembrie 2020

Barcelona merge ceas în Liga Campionilor, în ciuda problemelor cu care confruntă în La Liga. Catalanii au tranșat meciul cu Ferencvaros încă din prima repriză, în care au marcat de trei ori în poarta maghiarilor. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0 pentru echipa lui Ronald Koeman.

Griezmann, Braitwhaite și Dembele au înscris pentru Barcelona în primele 45 de minute ale partidei de la Budapesta, una în care Leo Messi n-a evoluat deloc, fiind menajat de Koeman. Golul lui Antoine Griezmann, cel prin care Barcelona a deschis scorul, a fost unul special.

Francezul a înscris printr-o execuție care a adus aminte de vechiul Griezmann, cel din perioada Atletico Madrid. Superstarul francez a finalizat elegant, cu călcâiul, o centrare venită de la Jordi Alba (VIDEO cu golul, AICI).

Griezmann punctase și în precedentul meci din Liga Campionilor, victoria din deplasare cu Dinamo Kiev, scor 4-0, dar și în victoria cu Osasuna din campionat (4-0).