Boloni a obținut prima mare victorie în Grecia! Panathinaikos a învins formația lui Nedelcearu

Panathinaikos, formația antrenată de Ladislau Boloni, s-a impus în deplasarea de la AEK Atena, scor 2-1.

Articol de Theodor Jumătate  —  duminică, 06 decembrie 2020

Al 7-lea meci al lui Laszlo Bölöni la Panathinaikos, a patra victorie în campionat, primul succes important al antrenorului în vârstă de 67 de ani pe banca verzilor. După ce, pe 21 noiembrie, a fost învins foarte greu de Olympiakos (0-1) pe „Karaiskakis", Loți și-a luat revanșa în această seară, învingând-o pe AEK Atena cu 2-1 în deplasare.

Boloni, victorie mare în Grecia

Ambele goluri ale echipei sale au venit înaintea pauzei (Macheda 34, Kourmpelis 45+2), rivalii reducând scorul în final (Oliveira 88). Cu această victorie, Panathinaikos urcă patru poziții, până pe locul 5. La AEK, Ionuț Nedelcearu a jucat 90 de minute în centrul apărării.