Liga 2

FOTO Ultima găselniță în fenomenul ultras! Cum au „fentat” suporterii lui U Cluj forțele de ordine

Suporterii lui U Cluj au păcălit forțele de ordine la ultimul meci

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 08 December 2020

Suporterii lui U Cluj au trecut peste restricțiile cauzate de pandemie, au păcălit vigilența forțelor de ordine și au aprins torțe la partida de azi cu Dunărea Călărași, încheiată 2-1.

S-au împlinit șapte luni de când meciurile din România se desfășoară fără spectatori. Astăzi, fanii lui U Cluj au găsit o metodă inedită de a-și arăta atașamentul față de echipa favorită. Puși pe fapte mari, ultrașii „Șepcilor Roșii” au „colorat” o peluză de pe „Cluj Arena” la partida cu Dunărea, aprinzând cu o telecomandă câteva torțe amplasate în stadion înainte de meci. Ei au afișat și un mesaj sugestiv: „Fotbalul fără fani nu înseamnă nimic”

Totuși, gestul suporterilor nu a rămas nesancționat. Forțele de ordine au amendat clubul cu 5.000 de lei.

U Cluj, victorie cu Dunărea Călărași

U Cluj a învins-o în ultimul meci al rundei pe Dunărea Călărași, scor 2-1. Deschiderea de scor a venit în minutul 26, grație unui supergol reușit de Gavra. Șandru a egalat în minutul 78, dar „Șepcile Roșii” au pus punct seriei negative și au înscris golul victoriei în minutul 84, prin Ribeiro.

VIDEO George Simion despre FRF, LPF și Legea 4: „Nu știu cine l-a inventat pe Răzvan Burleanu”