Chindia - Viitorul 1-1. Gabi Iancu, fără menajamente: „Nu am existat 45 de minute, nu înțeleg de ce!”

+10 Foto
Viitorul a remizat contra celor de la Chindia Târgoviște, scor 1-1 // IMAGO

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 12 December 2020

Viitorul a remizat contra celor de la Chindia Târgoviște, scor 1-1, în primul meci al lui Mircea Rednic pe banca dobrogenilor. La finalul confuntării de la Giurgiu, Gabi Iancu (26 de ani, mijlocaș ofensiv) a oferit declarații.

În prima repriză, Chindia nu a existat pe teren, iar noi nu am existat în partea a doua. Am luat acel cartonaș roșu, trebuie să fim mai atenți. Ce s-a întâmplat azi... nu pot să înțeleg cum s-a echilibrat atât de mult partida.

Cojocaru nu cred ca va mai repeta această greșeală. Nu pot eu să vorbesc despre el, și eu am greșit, am ratat penalty-uri...”, a declarat Iancu.

Întrebat despre diferența dintre fostul antrenor Ruben de la Barerra și Mircea Rednic, Iancu s-a eschivat: „Nu pot eu să compar antrenorii. Iar o să spuneți că fac nu știu ce declarații . Nu vreau să vorbesc despre ceea ce s-a schimbat la echipă de la venirea domnului Rednic”.

FOTO. Gafă uriașă comisă de Valentin Cojocaru: „ROȘU” direct pentru portarul Viitorului