Florin Tănase îi sperie pe rivalii din Liga 1 după victoria cu Craiova: „Vom fi și mai puternici”

Florin Tănase îi sperie pe rivalii din Liga 1 după victoria cu Craiova

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 19 December 2020

Florin Tănase (25 de ani), căpitanul FCSB-ului, a comentat victoria clară cu Craiova, 2-0, și a vorbit despre lupta pentru titlu din acest sezon.

Florin Tănase a anunțat că FCSB va deveni și mai puternică din luna ianuarie a anului viitor, după pauza competițională: „Mă bucur că am revenit, că sunt sănătos. Am pierdut nemeritat la Cluj, dar e important că azi am revenit pe primul loc. Ei au controlat prima repriză, apoi i-am surprins cu primul gol. În a doua repriză am fost mult mai buni pe tranziție, am mai marcat doar o dată, dar mai puteam să o facem.

Am ratat multe ocazii, dar sperăm să ne intre în meciul cu Sepsi. Simt că suntem mult mai puternici ca în anii trecuți. Cu siguranță vom fi și mai puternici după cantonamentul de iarnă. Poate fi sezonul nostru. Normal că-mi doresc să joc într-un campionat mai puternic, fiecare fotbalist își dorește asta. O să vedem la vară”.

VIDEO GSP LIVE: Toate reacțiile după Craiova - FCSB