Istvan Kovacs l-a enervat pe Marius Croitoru, în Botoșani - Voluntari: „Al patrulea arbitru se aude clar cum îi spune”

+20 Foto
Marius Croitoru (40 de ani) l-a criticat pe Istvan Kovacs, pentru modul în care a condus partida dintre FC Botoșani și FC Voluntari, scor 1-1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 20 decembrie 2020

În primul minut al prelungirilor, Sekou Camara a căzut în urma unui duel cu George Buliga. Reluările TV nu au demonstrat clar dacă există un contact la nivelul picioarelor. Marius Croitoru e sigur însă că Istvan Kovacs ar fi trebuit să dicteze lovitură de pedeapsă.

Marius Croitoru, atac la arbitraj, după Botoșani - Voluntari 1-1

„E dureros, pentru că în continuare nu pot să sparg gheaţa şi să câştig acasă. Iar am avut meciul în mână, din păcate iar iau eurogol, după care mai vin şi aceşti domni care au pâinica şi cuţitul în mână şi o împart cum vor ei.

Am avut penalty clar, nu l-au dat şi nu înţeleg de ce. Al patrulea arbitru se aude clar cum spune «fault, fault». Dar nu dă fault. Când al patrulea arbitru spune «dă-i galben lui Croitoru», vine şi îi dă! Sunt lucruri care... în fine, să fie sănătoşi!”, a declarat Marius Croitoru, conform TV Telekom Sport.