FOTO. Biletul anului s-a jucat în weekend » Cel mai neinspirat cash out din istorie! Putea câștiga o avere cu două scoruri exacte

Un parior a nimerit scorurile șocante ale celor mai nebune meciuri din weekend-ul tocmai încheiat din Premier League, Manchester United - Leeds 6-2 și Crystal Palace - Liverpool 0-7.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 21 December 2020

Deși a mizat corect pe ambele confruntări, microbistul nu s-a putut bucura de deplin de succesul său, întrucât a ales să meargă pe varianta „cash out” în minutul 62 al partidei de pe Old Trafford, când United conducea cu 4-1.

A câștigat astfel cu două lire puțin peste 2.000 GBP. Dacă mai aștepta 11 minute, putea încasa 40.000 de lire, deoarece în minutul 73 Manchester avea deja 6-2 cu Leeds.

„Gata cu golurile, vă rugăm”, a glumit casa de pariuri Sky Bet, care a postat biletul pe Twitter înainte de pauză, când scorul era 4-1 pentru United.