VIDEO Leo Grozavu s-a războit cu toată lumea după FCSB - Sepsi 1-1: „Echipe protejate, cu astfel de arbitraje... I-am spus niște lucruri la pauză. Are o ură de nedescris”

+29 Foto
FCSB și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 1-1 (Cristea '30, Fofana '37), în etapa cu numărul 15 din Liga 1. Leo Grozavu (53 de ani) a lansat atacuri în mai multe direcții la finalul unui meci terminat în tribune.

Articol de GSP.RO  —  Monday, 21 December 2020

„Îmi doresc foarte mult [victoria], e felul meu de a mă manifesta. Mai am și voce. Nu pot să fiu nemulțumit. Am anihilat Steaua. Era un meci în care voiam să văd ce putem noi și ce poate adversarul. I-am redus 60 de minute, nu s-au apropiat de poartă. Din păcate am visat la faza respectivă, la golul lui Cristea”, a fost scurta analiza făcută de Grozavu asupra meciului. Antrenorul lui Sepsi a trecut apoi la acuze.

VIDEO. Leo Grozavu: „Arbitrii ne pun mâna la gură! Unele echipe sunt protejate” + Atac la adresa lui Valentin Crețu

>

„Nu avem cum să ajungem să avem fotbal de calitate cu echipe protejate, cu astfel de arbitraje. Împotriva lui Sepsi s-a dat un penalty mai mult decât hilar anul trecut, de același domn Feșnic. E a treia oară când mă elimină la pauză.

Crețu avut niște cuvinte nelalocul lor. Eu la pauză i-am spus niște lucruri. Nu știu, a rămas așa, cu o ură de nedescris împotriva noastră. Am văzut și la finala Cupei. Crețu mi-a fost jucător. Când era la Mediaș s-a plâns și mi-a zis că vrea să plece, că vrea să se apuce de altceva, să meargă în Germania. Putea să îmi zică, avea o înțelegere cu altă echipă”, a declarat Grozavu, după meci.