Rangers - Hibernian 1-0 » Ianis Hagi a marcat unicul gol al partidei!

+15 Foto
Ianis Hagi și Rangers o înfruntă pe Hibernian. FOTO: rangers.co.uk

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 26 December 2020

Rangers a învins Hibernian, scor 1-0, etapa #20 a ligii scoțiene. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ianis Hagi.

FINAL » Rangers - Hibernian 1-0

În minutul 32, Rangers a deschis scorul grație lui Ianis Hagi, care ajunge la două etape consecutive cu gol marcat. Românul a apărut perfect la finalizare și a trimis în poartă, din 8 metri, după o centrare perfectă a lui Roofe.

„Rapid ca un blitz”, a exclamat comentatorul de la Sky One, la acțiunea lui Ianis.

Comentatorul scoțian de la Sky Sports a descris faza golului: „Roofe trimite foarte bine în careu. Bravo lui Ianis Hagi, care s-a poziționat excelent, într-o zonă periculoasă, acolo e acțiunea! Ne întrebam când va «învia» Hagi, iată că a «înviat»! A venit iar cu golul pentru Rangers

Internaționalul român a părăsit terenul în minutul 76, fiind înlocuit de Scott Arfield. Cu această victorie, Rangers conduce clasamentul ligii scoțiene cu 56 de puncte acumulate în cele 20 de meciuri jucate.