Ce jos a ajuns Barcelona! Și Eibar a fost prea tare pentru elevii lui Koeman. Clasamentul acum în La Liga

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 29 decembrie 2020

Barcelona a remizat cu Eibar, pe teren propriu, scor 1-1, în etapa #16 din La Liga.

Barcelona a ratat șansa să urce pe locul 3 în La Liga și să se apropie la 5 puncte de liderul Atletico, făcând doar un egal cu Eibar (1-1). Mai întâi, Braithwaite, „nouarul” adus în locul lui Suarez, s-a făcut de râs în minutul 8, când nu a fost în stare să nimerească poarta de la punctul cu var! Scorul a fost deschis de Kike în minutul 57, după o greșeală în defensiva catalanilor. Intrat la pauză, Ousmane Dembele a reușit să egaleze în minutul 67, stabilind scorul final al partidei.

După acest egal, Barcelona rămâne pe locul 6 în La Liga, la 7 puncte de ocupanta primului loc, Atletico Madrid. De cealalată parte, Eibar urcă pe poziția 14, având 16 puncte în 16 meciuri jucate.

FINAL » Barcelona - Eibar 1-1

• Au marcat: Dembele 67 / Kike 57